Sklep alkoholowy, raportowanie sprzedaży na kasie fiskalnej ergo online

Raporty grup towarowych w kasie fiskalnej Leave a comment

Jeśli rozpoczynasz działalność warto ułatwić sobie pracę i przypisać w kasie fiskalnej produkty do grup towarowych. Dzięki temu możesz skorzystać z raportów sprzedażowych generowanych przez kasę. Szczególnie jest to ważne przy sprzedaży alkoholi, gdzie na potrzeby koncesji, sklepy musza przygotowywać raport roczny. Dużym ułatwieniem może być też przypisanie toreb jednorazowych, tzw. reklamówek, od których również odprowadzamy tzw. opłatę recyklingową, więc, żeby nie liczyć tego ręcznie, nowoczesna kasa fiskalna (m.in. Posnet Ergo Online) zrobi to za nas.

Żeby skorzystać z tej funkcji w kasie fiskalnej trzeba utworzyć grupy towarowe, np: wódka, wino, piwo czy torby. Do utworzonych grup przypisujemy produkty. Dzięki temu w kasie fiskalnej wystarczy wydrukować statystyki sprzedaży w danych kategoriach.

Roczny raport grup towarowych to zestawienie zawierające rozbite na miesiące grupy towarowe z uwzględnieniem sumy za dany miesiąc i sumy za cały rok w danej grupie, podzielony na rok bieżący i rok poprzedni. Dzięki wydrukowi z kasy, możemy również porównać sprzedaż z kasy innym prowadzonym przez nas programem magazynowym/sprzedażowym. Możemy również powprowadzać grupy, które w przyszłości ułatwią nam prowadzenie statystyki ułatwiającej identyfikację np. najlepiej sprzedających się produktów. Przypisywanie produktów do grup jest czynnością jednorazową, więc zdecydowanie warto poświęcić na to czas przed rozpoczęciem sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SHOPPING CART

close