Wpływ na konto a wydruk paragonu

Wpływ na konto a wydruk paragonu Leave a comment

Prowadzisz swoją działalność, w której oprócz Klientów „stacjonarnych” obsługujesz też swój sklep internetowy. Twój punkt jest czynny do godziny 18.00 – jak więc zaewidencjonować wpłatę od Klienta indywidualnego, która dotarła na Twoje konto np. o 21.00? Ministerstwo Finansów, po wystąpieniu Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw w tej sprawie, wydało dodatkowe objaśnienia podatkowe.

Jeśli wpływ na konto firmowe, a raczej powiadomienie z banku, ma miejsce w godzinach pracy sklepu – paragon wystawiamy tego samego dnia. W przypadku otrzymania powiadomienia już po godzinach pracy – transakcję należy zaewidencjonować niezwłocznie następnego dnia roboczego. Określenie „dnia roboczego” oczywiście tyczy się przedsiębiorcy. Jeśli pracujemy od poniedziałku do piątku, a powiadomienie dotrze do nas np. w sobotę, to sprzedaż rejestrujemy w najbliższy poniedziałek. Jeśli ów poniedziałek jest dniem ustawowo wolnym od pracy, to rzecz jasna transakcję ewidencjonujemy we wtorek (najbliższy dzień roboczy dla przedsiębiorcy).

Podsumowując zatem, objaśnienie MF choć używa pojęcia „niezwłocznie”, to dopuszcza opóźnienie w wymiarze dni, w których nie wykonujemy działalności.   

PS Papier termiczny do swojej kasy lub drukarki fiskalnej możesz kupić w naszym sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SHOPPING CART

close