Kasoterminal Posypay - eleganckie i niezawodne rozwiązanie

Posnet PosPay – testowanie kasoterminala Leave a comment

Posnet PosPay Online to nowe dziecko czołowego polskiego producenta urządzeń fiskalnych. Po kliku dniach testowania urządzenia muszę powiedzieć, że zaskakuje ono prostotą obsługi, długim czasem pracy na zasilaniu akumulatorowym i gabarytami – wygodnie mieści się w każdej dłoni.

Przygodę z urządzeniem rozpocząłem jednak od dokładnego jego obejrzenia – z każdej strony prezentuje się bardzo elegancko – zwraca uwagę kompaktowymi rozmiarami. Mechanizm drukujący znajduje się na dole urządzenia – wymiana papieru wymaga odwrócenia PosPay-a i wrzucenie nowej rolki.

Uruchomienie kasy trwa kilka sekund. Urządzenie chcę podłączyć do komputera i za pomocą oprogramowania udostępnianego przez producenta zaprogramować klika przykładowych pozycji. Wygodnie jest to uczynić za pośrednictwem sieci lokalnej. W tym celu w kasie uaktywniamy interfejs WiFi (Ustawienia -> Ustawienia WiFi -> wirtualny przełącznik z lewej górnej strony przesuwamy, aby zmienił status z niebieskiego na zielony).

Urządzenie przeskanuje dostępne sieci – zaznaczamy naszą i jeśli to konieczne – podajemy do niej hasło dostępu). Aby uzyskać dostęp do kasy wymagane jest jeszcze uaktywnienie tunelu serwisowego (Drukarka -> Tunel serwisowy -> Włącz tunel serwisowy). Po jego włączeniu na ekranie pojawi się adres urządzenia i port, po którym będzie odbywała się komunikacja.

Takie same dane wpisujemy w odpowiednie miejsca oprogramowania OPS – i łączymy się z urządzeniem.

Załóżmy, że chcę zaprogramować kasę do salonu kosmetyczno – fryzjerskiego. Usługi mogę podzielić na grupy: fryzjerstwo, manicure, pedicure, kosmetyka. Pozwoli mi to przy późniejszym wyborze sprzedawanej usługi/towaru na znaczne ograniczenie dostępnych pozycji – sprzedaż będzie prowadziło się szybciej i bez zbędnych pomyłek.

Pewne wartości w kasie są już zaprogramowane fabrycznie jak np. jednostki miary. Z poziomu oprogramowania dodaję nowe pozycje z uwzględnieniem docelowych grup towarowych. Program „zapamiętuje” ostatnie wartości np. stawek podatku VAT, jednostek miary i grupę. O ich zmianie musimy pamiętać w przypadku zmiany.

Po przesłaniu asortymentu do urządzenia nie musimy już pamiętać numeru zaprogramowanej pozycji – możemy wygodnie wybierać żądaną usługę z listy.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SHOPPING CART

close