Kasa fiskalna do małej gastronomii, kawiarni, baru

Bary, knajpki, restauracje, kawiarnie, garkuchnie, jadłodajnie – te wszystkie typy działalności łączy co najmniej kilka rzeczy. Jedną z nich jest wymóg posiadania od 01 stycznia 2021 roku urządzenia fiskalnego online.

Dlaczego firmy gastronomiczne muszą wymienić kasy i drukarki fiskalne?

Z dniem 29.04.2019 weszło rozporządzenie nakładające obowiązek na wybrane grupy przedsiębiorców wymiany urządzeń fiskalnych na urządzenia online. Gastronomia została zobowiązania do wymiany kas fiskalnych w terminie do 30.05.2020. Przez stan wyjątkowy wywołany przez koronowirusa termin ten został przedłużony do 31.12.2020 roku.

Co to w ogóle kasa fiskalna online?
To kasa fiskalna z dostępem do sieci Internet, poprzez który łączy się z CRK (Centralne Repozytorium Kas) i wysyła tam dane dotyczące sprzedaży.

Czy jakiś polski producent urządzeń fiskalnych przygotował ofertę dla barów i restauracji?  
Oczywiście – firma Posnet oraz firma Novitus– posiadają całą gamę kas fiskalnych, drukarek fiskalnych i nie tylko…

Jedna z popularniejszych kas fiskalnych online na rynku: Posnet Ergo online. Kasa o nieprzeciętnych możliwościach, małych rozmiarach, długim czasie pracy na baterii, a przede wszystkim banalnie prosta w obsłudze. Modułowa budowa pozwala także na dołożenie dodatkowych złączy (np. zasilania, RS232, złącze szuflady) bez konieczności zakupu nowego urządzenia. Posnet Ergo online to przede wszystkim wolny wybór w kwestii metody łączności z Internetem. USB, Wi-Fi, Bluetooth, karta SIM – dla Posnet Ergo to żaden kłopot – doposażając urządzenie w odpowiedni moduł zapewniasz pożądany sposób łączności. W przypadku łączności WiFi cała procedura w uproszczeniu odbywa się tak, jak w telefonie – wybieramy po nazwie sieć z którą chcemy uzyskać połączenie – kasa prosi o podanie hasła – po jego prawidłowym wpisaniu urządzenie zaproponuje łączenie się z tą siecią w sposób automatyczny. Po podłączeniu poprzez interfejs USB skanera kodów kreskowych sprzedaż bogatego asortymentu będzie łatwa, szybka i przyjemna – popularne typy skanerów kasa rozpozna sama i automatycznie je skonfiguruje. Potrzebujesz wagi? Szalka ważąca Posnet DS-1 (dostępna w kilku wersjach kolorystycznych, które z pewnością będą współgrały z wystrojem Twojego sklepu) idealnie współpracuje z kasą Ergo. Funkcje tarowania i zerowania wagi wywoływane są z poziomu kasy. Po zamontowaniu odpowiedniego modułu kasa współpracuje z drukarkami paragonowymi i czytnikami magnetycznymi. Oznacza to, że wydrukujesz na niej zamówienie Klienta, a obsługa szybko zaloguje się na swoje konto.

Posnet Ergo online, to także wytrzymała i zgrabna konstrukcja. Dzięki zastosowaniu mechanizmu drukującego „wrzuć i drukuj” już nigdy wymiana papieru termicznego nie będzie powodem zastoju przy kasie. Oprogramowanie dostępne na stronie producenta umożliwia przesłanie odpowiednio spreparowanej grafiki aby drukowała się np. w nagłówku paragonu, który już na pierwszy rzut oka będzie kojarzył się z Twoją firmą.

Klawiatura Posnet Ergo online posiada fabryczną nakładkę silikonową na klawiaturze, dzięki czemu nie są jej straszne zabrudzenia czy zachlapania. Paragon w urządzeniu można drukować w trybie blokowym, czyli cały wydruk generowany jest dopiero po jego zatwierdzeniu. Dzięki temu osoba obsługująca kasę ma możliwość przeglądania i edytowania poszczególnych pozycji paragonu na wyświetlaczu, jeszcze przed jego wydrukowaniem. Wieloliniowy wyświetlacz pozwala na wyświetlanie czytelnych komunikatów, które sugerują sposób rozwiązania problemu.

Menu kasy Posnet Ergo online – podobnie jak jej poprzedniczki – jest niezwykle intuicyjne i proste. Z poziomu Sprzedawcy dokonujemy rejestracji transakcji, deklarujemy stan kasy, wpłaty i wypłaty. Z poziomu Kierownika (do którego nie musimy mieć dostępu) modyfikujemy parametry sprzedaży i pracy kasy, wykonujemy obowiązkowe raporty, sprawdzamy obrót itd. Newralgiczne operacje wymagają dodatkowego potwierdzenia – w ten sposób producent stara się zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia omyłki.

Ze względu na pojemny akumulator litowo-jonowy kasa Ergo z powodzeniem może być wykorzystana jako narzędzie prowadzenia sprzedaży w terenie, podczas prezentacji, na targach, jarmarkach i obwozach. Pokrowiec zaprojektowany przez producenta specjalnie dla tej kasy umożliwia prowadzenie sprzedaży bez wyjmowania jej z niego. Przeźroczysta folia na froncie etui w niczym nie zmniejsza widoczności wykonywanych operacji.

Jeśli chodzi o firmę Novitus mamy w ofercie dwa urządzenia, które idealnie spiszą się w barze, kawiarni czy restauracji. Novitus Next Online oraz Novitus One Online. Novitus Next Online – to wyjątkowa kasa fiskalna, która oprócz tradycyjnych klawiszy ma ekran dodatkowy zdecydowanie ułatwiający posługiwanie się tą kasą fiskalną. Novitus One Online – to mniejsze urządzenie, ale posiadające zbliżone możliwości co jego większy brat.

Czym się wyróżniają te urządzenia? Novitus przegotował do nich oprogramowanie specjalnie przygotowane do obsługi małej gastronomii. Po instalacji programu gastronomicznego kasy te zmieniają się w stanowiska sprzedażowe, na których jesteśmy w stanie otworzyć rachunek i przypisać go do odpowiedniego stolika, jesteśmy w stanie dać możliwość wyboru wariantu zamawianego dania, który to wariant wydrukuje się na zamówieniu, drukują się numery zamówienia, a same zamówienia mogą się drukować na kasie fiskalnej lub na drukarce bonowej ( w sumie możemy mieć skonfigurowane 3 drukarki bonowe i wybierać przy produkcie, na której drukarce będą się drukować!). Takich smaczków oferowanych przez te dwa urządzenia fiskalne jest jeszcze więcej.

A co jeśli okaże się, że nasz biznes się trochę rozrósł i potrzebujemy czegoś więcej niż sama kasa fiskalna? Na kasie Novitus Next Online mamy możliwość zainstalować oprogramowanie Storous, które zamieni kasę fiskalną w tzw. POSa, z zaawansowanymi możliwościami, takimi jak: zarządzanie magazynem, obsługą dostaw, czy zdalnym zarządzaniem.

Nuda, macie w ofercie coś co nas zaskoczy?

Może Posnet Pospay Online? Jest to wyjątkowe połączenie kasy fiskalnej, terminala płatniczego, oraz drukarki fiskalnej. Dlaczego proponujemy Pospay Online? Otrzymują Państwo 3 urządzenia zamknięte w jednej małej obudowie. Jeśli prowadzą Państwo mały bar, kawiarnię lub formę gastronomii mobilnej jak np. foodtruck czy sprzedaż na ulicy, to lepszego urządzenia Państwo nie znajdą.

Dodatkowo jeśli oferta kasy fiskalnej Novitus Next Online jest nudna, to proszę raz jeszcze przeczytać o jej możliwościach, nam się wydaje, że jest to wyjątkowe urządzenie dla gastronomii.

Jeśli to takie dobre kasy, to gdzie mogę je obejrzeć i kupić?

Jeśli jesteś z Radzymina, Wołomina, Marek, Legionowa, Warszawy i okolic, to zapraszamy na prezentację Posnet Ergo online do Radzymina (ul. Stary Rynek 18).

Wszystkie kasy fiskalne online które możesz kupić bezpośrednio w sklepie internetowym.

Proponowane modele

Kasy fiskalne online, drukarki fiskalne online oraz inne urządzenia do małej gastronomii, kawiarni, baru

SHOPPING CART

close