Kasy i drukarki fiskalne online dla lekarza, do przychodni lekarskiej, szpitala

 

Do końca czerwca 2021 roku podmioty świadczące usługi medyczne zostały zobligowane do wymiany swoich dotychczasowych urządzeń fiskalnych na modele online. Poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji, które w naszej ocenie idealnie sprawdzą się w gabinecie lekarskim, w przychodnach czy szpitalach:

Idelna kasa fiskalna online dla lekarza, fizjoterapeuty, masażysty

Najmniejsza na polskim rynku kasa fiskalna: Posnet Mobile Online.

Urządzenie, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona jest głównie do pracy mobilnej, zmieści się do każdej torby, teczki czy plecaka. Producent wyposażył ją w pojemny akumulator, który zezwala na długą pracę bez dodatkowego zasilania. Nie znaczy to wcale, że nie sprawdzi się jako kasa stacjonarna, wprost przeciwnie, wiele osób wybiera ją jako stacjonarną właśnie przez jej gabaryty, dzięki którym zajmuje mało miejsca.

Kasa fiskalna może być wyposażona w kilka wariantów interfejsów odpowiedzialnych za połączenie z Internetem: WiFi z Bluetooth lub modem GPRS z kartą SIM z anteną wewnętrzną lub zewnętrzną. Co najciekawsze – przy wyborze wariantu z modemem GPRS i kartą SIM Posnet gwarantuje aktywną kartę wraz z pakietem transferu danych przez okres 80 miesięcy od momentu zakupu urządzenia. Wszystkie kasy fiskalne Posnet Mobile Online wyposażone są w kartę sieciową USB, która może zapewnić alternatywną łączność w awaryjnych sytuacjach. W przypadku rozładowania akumulatora urządzenie można naładować ładowarką samochodową lub poprzez podłączenie do komputera.

Kasa fiskalna Posnet Mobile Online umożliwia zaprogramowanie 4000 pozycji asortymentu/usług, co wydaje się być wystarczające nie tylko dla lekarzy. Dodatkowo – jeśli chcesz – możesz w nagłówku paragonu umieścić graficzny symbol/logo twojej działalności.

Mechanizm drukujący kasy umożliwia szybką wymianę papieru – po prostu rozwijasz nową rolkę, wrzucasz do drukarki i zamykasz klapkę pozostawiając skrawek papieru na zewnątrz. Producent – firma Posnet udostępnia do tej kasy ciekawe akcesoria w postaci tekstylnego pokrowca, który umożliwia pełną obsługę po jego założeniu, a także eleganckie i stylowe skórzane etui.

Kasa fiskalna Mobile Online dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych: grafitowym i białym.

Kasoterminal Pospay - połączenie kasy fiskalnej, terminala płatniczego oraz drukarki fiskalnej.

Rozwiązaniem kompleksowym jest urządzenie PosPay Online firmy Posnet.

To unikalne połączenie kasy fiskalnej, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego. Aby było jasne – to jest jedno urządzenie! Żadnych zdublowanych kabli, zasilaczy itp.

Urządzenie Posnet PosPay Online może pracować jako kasa fiskalna lub jako drukarka fiskalna. Przełączanie funkcjonalności odbywa się z poziomu aplikacji. Jako kasa fiskalna PosPay umożliwia zaprogramowanie do 4000 pozycji, jako drukarka – 100 000. Dla małych i średnich firm jest to w zupełności wystarczające.

Obsługa aplikacji i terminala płatniczego odbywa się poprzez wygodny ekran dotykowy – prawie tak, jak w telefonie. Łączność z Centralnym Repozytorium Kas zapewnia karta SIM lub połączenie poprzez interfejs WiFi. Istnieje także możliwość do połączenia w trybie drukarkowym z aplikacją sprzedażową poprzez standard Bluetooth. Płatności elektroniczne realizowane są przez E-Service – lidera polskiego rynku akceptacji kart płatniczych oraz ich rozliczania.

Drukarka i terminal wyposażone są w akumulatory litowo-jonowe, które po naładowaniu pozwalają na długą pracę bez zasilacza. W przypadku rozładowania jednego z akumulatorów, drugi przejmuje jego funkcje.

Użytkownik końcowy płaci tylko za drukarkę fiskalnąterminal płatniczy wynajmuje się z opłatami comiesięcznymi. Co istotne – w opłacie związanej z terminalem wliczony jest transfer danych karty SIM. Taki model zapłaty za urządzenie pozwala także na udzielenie 5-letniej gwarancji na moduł fiskalny kasy/drukarki i dożywotnią gwarancję na terminal. W trakcie użytkowania producent zapewnia kompleksowy serwis.

Połączenie niewielkich rozmiarów (15,2 cm x 8,02 cm x 8,15 cm (dł. x szer. x wys)) i małej wagi (ok. 0,5 kg) sprawia, że urządzenie Posnet PosPay Online idealnie mieści się w dłoni, doskonale sprawuje się w pracy mobilnej.  

Kasa fiskalna Online dla lekarza, masażysty, fizjoterapeuty

Posnet Ergo online to trzecia propozycja kasy dla lekarza.

Solidna konstrukcja jest wytrzymała na wstrząsy, klawiatura urządzenia zabezpieczona jest przed ewentualnym zachlapaniem poprzez silikonową nakładkę. Kasa – podobnie jak poprzedniczki – posiada mechanizm drukujący „drop in”, polegający na wrzuceniu rolki papieru termicznego do pojemnika tak, aby wystawał tylko kawałeczek rozwiniętej rolki, zamknięciu klapki i kontynuowaniu pracy. Wyposażenie kasy w graficzne wyświetlacze dla operatora i klienta znacznie poprawiło czytelność komunikatów i informacji zarówno dla klienta, jak i kasjera.

Kasa ma budowę modułową – można doposażyć ją w dodatkowe interfejsy łączności (WiFi, GPRS, Bluetooth), w łatwy sposób producent umożliwia także zwiększenie bazy towarowej o 2000 lub 4000 kolejnych pozycji.

Obsługa kasy jest banalnie prosta, menu podzielone na tematyczne kategorie. Każda operacja wymagająca szczególnej uwagi poprzedzona jest czytelnym komunikatem zmniejszającym praktycznie do zera możliwość pomyłki. W urządzeniu istnieje możliwość zaprogramowania klawiszy skrótów, dzięki czemu nie będziemy musieli wyszukiwać odpowiedniej funkcji/pozycji w menu.

Kasa Posnet Ergo Online współpracuje z licznymi urządzeniami zewnętrznymi typu: szuflada, skaner kodów kreskowych, waga itp.

Do kasy dodatkowo można zakupić dedykowany pokrowiec tekstylny lub skórzane, eleganckie etui.

Drukarka fiskalna dla lekarza lub przychodni lekarskiej

Jeśli twój gabinet lub przychodnia czy szpital pracuje z systemem medycznym (np.: Mediporta, Ka-med, Gabos, Medsoft, mMedica, Optimed) w takim przypadku potrzebujesz drukarkę fiskalną online. Poniżej lista tematów, na które trzeba odpowiedzieć przed wyborem urządzenia:

  1. Przede wszystkim, z jakimi drukarkami fiskalnymi współpracuje nasze oprogramowanie? Na to pytanie niech odpowie producent naszego oprogramowania.
  2. Czy drukarka fiskalna ma współpracować z wieloma stanowiskami?
  3. Połączenie internetowe z CRK, czy połączymy się poprzez WiFi czy kablem sieciowym, a może przez Bluetooth?
  4. Kolejnym elementem, którym bierzemy pod uwagę jest aranżacja miejsca czyli ile miejsca możemy poświęcić na dodatkowe urządzenie. Czy drukarka ma być mała czy może być większa?
  5. Kolejna ważna sprawa, jak dużo klientów obsługujemy, czyli jak wiele paragonów wystawiamy w ciągu doby? Im mniejsza i tańsza drukarka, tym rolka papieru jest krótsza, a co za tym idzie częściej ją wymieniamy. Dodatkowo za wyższą ceną stoi również wytrzymalszy mechanizm drukujący.

Jeśli znasz odpowiedź na te tematy lub potrzebujesz pomocy w odpowiedzi na nie, zachęcamy do kontaktu.

Kontakt

W przypadku chęci zakupu urządzenia zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy w zakładce kontakt, telefon: 501 553 118 lub wizytę osobistą w Radzyminie (ul. Stary Rynek 18).

Wybrane kasy fiskalne online oraz drukarki fiskalne online

SHOPPING CART

close